Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kazimír Kremlofilovič Velkobrad

7. 12. 2014 11:57:19
Alias Zeman. Záměrně jsem nepoužil označení „prezident“, protože tato tragikomická figurka skutečně nesplňuje definici slova prezident. A jak tato svá pojmenování nasbíral? „Kazimíra“ si Zeman vykoledoval od německých novinářů pro jeho „konstruktivní“ sestavování vlády a snahu o změnu polického systému dle jeho představ. Ke „Kremlofilovičovi“ přišel logicky svým servilním lísáním se k zadnicím Putina, Lavrova, Jakunina, Nazarbájeva a představitelů Číny. Bohužel se blíží doba, kdy se Zeman při výstupu z letadla lahodně políbí s Vladimírem Vissarionovičem Putinem jako za starých „dobrých“ časů... Zemanovo vystoupení v čínské televize lze zase bez debat označit za vysokou školu lezdoprdelství!

Až nám zase jako v roce 1968 na Letiště Václava Havla začnou přistávat jednotky „osvoboditelů“ z Ruska, Zeman s Klausem rádi sami zformulují zvací dopis a osobně ho doručí Putinovi do Kremlu.

Proč jsou vlastně Zeman a Putin takoví rusofilové a obdivovatelé Putina?

Začnu Klausem... Objev Klausova rusofilství se váže k roku 1997. Tehdy během nočního jednání Kočárníka, tehdejšího ministra financí, a Kellnera, dostala Kellnerova Česká pojišťovna od ministra financí 5,7 miliard; tuto transakci samozřejmě posvětil Klaus. Naprostou shodou okolností se za několik měsíců stává Kočárník předsedou představenstva České pojišťovny. Policie prověřovala Kočárníkovo počínání jako trestný čin, požádala dokonce Poslaneckou sněmovnu o jeho vydání, k čemuž ale vzhledem ke složení tehdejšího spolku poslanců nedošlo. Celá tato transakce je vůbec největší korupční aférou v polistopadové historii naší země. Vzhledem k obrovské moci pana Kellnera, naprosto neviditelného muže, však o ní a vůbec o něm novináři nepíšou. Připomíná mi to dobu, kdy byl primátorem Prahy Pavel Bém. Celá Praha věděla, jaké korupční aféry se domlouvají na magistrátu, ale novináři o něm a nich nepsali...

Jak je známo, Kellnerův Home Credit je v Rusku největším poskytovatelem spotřebních úvěrů a v celkovém bankovním sektoru zaujímá druhou příčku. S ruskou politickou garniturou proto Kellnera pojí výborné vztahy.

Od zmíněného milého dárku (5,7 miliardy Kč) jsou Klausovy aktivity podporovány Kellnerem (např. jeho nynější kancelář atd.). Připomenu velice úsměvnou historku z doby nedávno minulé. Klaus obdržel od jedné naprosto neznámé americké nadace ocenění za svou disidentskou činnost v dobách komunismu (velmi absurdní s ohledem na to, že Klaus si v klidu a pohodě psal své eseje v Prognostickém ústavu zřízeném tehdejším komunistickým státem). Nikdo se ale už netrápil (samozřejmě vím proč) zveřejněním faktu, že jedna z Kellnerových společností darovala této nadaci nemalý obnos. Kellnerem se teď ale zabývat nechci, on si zaslouží samostatný článek.

Zeman má asi rusofilství v krvi mnohem déle než Klaus. Přes jeho členství v KSČ, dlouholeté vedení ČSSD plné bývalých komunistů, přátelství s Jakuninem (jedním z nejbližších přátel Putina a velice bohatým a mocným člověkem Ruska), financování jeho prezidentské kampaně a parlamentní kampaně SPOZ Lukoilem, který řídí jeho poradce Nejedlý...

Zemana i Klause spojuje arogance, pomstychtivost, povýšenectví, oportunismus a populismus.

Oba si myslí, že pro tento národ udělali spoustu „dobré“ práce a národ by jim měl dlužný a uctívat je jako hrdiny.

A oba hrozně sžírá skutečnost, že po smrti Václava Havla došlo k přejmenování Ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla. Těžko se po jejich smrti nalezne něco tak důležitého a tak často využívaného jako toto letiště, aby neslo jejich jména. Kdo ví, třeba Zeman s finanční podporou z Ruska dokáže dostatečně motivovat některé poslance a senátory a třeba změní název Pražský hrad na Zemanův hrad, Karlův most na Klausův most... Putin se také chce vrátit k původním názvům měst jako Stalingrad a Leningrad...

Smutné je, že Zeman se těší značné oblibě českého lidu. Prostý český lid, ke kterému zhlíží osvícený vladař Zeman, vyměnil svobodu spojenou s riziky za službu spojenou s jistotami. Lidem nezáleží na pravdě, pravda má spoustu odstínů a oni jsou extrémně líní o ní přemýšlet. Jsou proto vděční za Zemana, Putina, Lavrova, Jakunina, Fica apod., kteří jim záhady světa jasně vysvětlí a pojmenují. To že přitom používají pravidla propagandy, které k mistrovství dovedl šéf fašistické propagandy Joseph Goebbels, nevědí a nezajímá je to. Goebbels řekl, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou a kladl důraz na jasné a srozumitelné označení a pojmenování. Prostý lid potřebuje vše vidět černobíle. Zeman tak z lidí demonstrujících za svobodu a přidružení k EU na kijevském Majdanu udělal lusknutím prstu Banderovce a hned nezapomněl vysvětlit, že Bandera byl fašista. Za Banderovce je označil, protože v davu demonstrujících se objevil plakát s tímto mužem.

Kdybych použil Zemanovou zvrácenou logiku, musel bych celý ruský národ označit za fašistický - téměř v každém ruském městě najdete sochu Lenina a jelikož fašismus a komunismus jsou považovány za hnutí potlačující lidská práva, lze fašismus a komunismus považovat za synonyma...

No a pojmenování „Velkobrad“ vymyslel jeden známý moderátor a vysvětlení si každý dovodí sám.

Autor: Petr Houdek | neděle 7.12.2014 11:57 | karma článku: 25.84 | přečteno: 1366x

Další články blogera

Petr Houdek

Ožralý Zeman si spletl suverenitu se solidaritou!

Zeman si kvůli zvýšené koncentraci alkoholu v krvi popletl základní pojmy. Hovořil o suverenitě místo o solidaritě.

24.6.2017 v 12:23 | Karma článku: 23.82 | Přečteno: 1493 | Diskuse

Petr Houdek

Hrad vzkazuje do Vatikánu: potřebujeme váš papamobil!

Miloš Zeman si díky svému příkladnému životnímu stylu (nekuřák a notorický abstinent) a lásce ke sportu (vynikající veslař a běžkař) přivodil závažné zdravotní potíže. Má problémy se udržet na nohou. Na Hradě byla svolána porada.

26.5.2017 v 23:20 | Karma článku: 20.85 | Přečteno: 668 | Diskuse

Petr Houdek

Zeman – prezident, který nezná Ústavu

Ústava České republiky je základní zákon České republiky. Již na základní škole jsme se o Ústavě učili, na gymnáziu jsme ji pak studovali detailně.

12.5.2017 v 9:42 | Karma článku: 18.00 | Přečteno: 418 | Diskuse

Petr Houdek

Komu dalšímu vleze Zeman do zadku?

Ještě nedávno lezl Zeman do zadku Putinovi.Megalomanská estráda s čínským prezidentem již po týdnu upadla do propadliště dějin. Dalším řiťolezeckým cestovatelským zastavením měla být Kuba, ale zase ti proklatí Amerikáni...!

5.4.2016 v 18:02 | Karma článku: 24.86 | Přečteno: 644 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Míth

Bože! Dědičný hřích už není je křesťanský, ale i postkomunistický

Nově místo teologů přichází s dědičným hříchem pokrokáři, v jejich pojetí je tím dědičným hříchem naše poznamenání komunismem.

24.10.2017 v 9:00 | Karma článku: 7.37 | Přečteno: 78 | Diskuse

Michal Vimmer

Zaorálkův duch doby

Ministr zahraničí a "volební lídr" ČSSD vyjevil, proč strana pod jeho vedením dopadla tak jak dopadla. Nemůže za to přítel Chovanec, ani kamarád Sobotka, snad ani oligarcha Babiš, i když ten samozřejmě v prvé řadě. Takže kdo ?

24.10.2017 v 8:30 | Karma článku: 11.00 | Přečteno: 347 | Diskuse

Karel Januška

Výsledky voleb

Máme téměř třicet let od sametové revoluce. Každá vláda vznikla z demokratických voleb. Poznají to občané?

24.10.2017 v 8:20 | Karma článku: 9.17 | Přečteno: 194 |

Jan Bartoň

Existují ti, co kazí volby?

SPD je podle ČT fašistická strana. A co další politici, kteří odmítají politiku EU jako například Václav Klaus. Ten získal v ODS nejvíce preferenčních hlasů. Je to také fašista?

24.10.2017 v 8:01 | Karma článku: 20.38 | Přečteno: 424 | Diskuse

Martin Braun

Dobrých zpráv není nikdy dosti

Zatímco Česko se ještě plně nevzpamatovalo z volebního masakru, a faktu, že vládu bude sestavovat nejen obviněný z dotačních podvodů ale z příslušnosti k Stb, tady mám na mysli tu slušnou část Čechů a Moravanů.

24.10.2017 v 6:04 | Karma článku: 8.46 | Přečteno: 404 | Diskuse
Počet článků 18 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1394

Uznávám pouze skutečné autority. Tou jedinou a na dlouhá léta poslední byl v polistopadové historii Václav Havel.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.